Infrastruktura

Kampus Uniwersytetu Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie składa się z 4 budynków zlokalizowanych w centrum Krakowa

INFRASTRUKTURA

Uniwersytet posiada nowoczesny kampus…

z czterema budynkami (A, B, C, D) o powierzchni łącznej 29 tysięcy metrów kwadratowych, z multimedialnymi aulami i salami wykładowymi, laboratoriami i pracowniami badawczymi, świetnie wyposażoną biblioteką i czytelnią, studiem telewizyjnym i radiowym, strzelnicą i zapleczem sportowym.

Kampus jest przystosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.

W obiektach znajdują się rozsuwane drzwi automatyczne (co pozwala na swobodne wchodzenie i wychodzenie z budynków). Ponadto, przy wejściu do Działu Rekrutacji oraz Biura ds. Osób Niepełnosprawnych przy budynku C na terenie kampusu, znajduje się pionowy podnośnik platformowy. W budynku A oraz D znajdują się w pełni dostępne windy dla wszystkich osób ze szczególnymi potrzebami (z niepełnosprawnościami) oraz osób z np. ciężkim bagażem.
Na drzwiach pomieszczeń w okolicach klamki zainstalowane są tabliczki z numerem (pomieszczenia). Numer widnieje zarówno w alfabecie Braille’a jak i przedstawiony jest w postaci cyfr arabskich oraz liter w wypukłej formie. Tabliczki wyróżniają się kontrastową barwą, co pozwala osobom słabowidzącym łatwiej je zlokalizować. W UAFM wdrożono usługę wideotłumaczenia w PJM (usługa dedykowana jest osobom g/Głuchym posługującym się PJM, które pragną uregulować sprawy administracyjne. W uczelni funkcjonuje system nawigacji wewnątrzbudynkowej YourWay, wprowadzono także zasady przeprowadzania ewakuacji, na terenie Kampusu UAFM znajdują się krzesła ewakuacyjne. Kampus wyposażony jest w ścieżki prowadzące, a także pola uwagi, które pozwalają bezpiecznie poruszać się osobom z niepełnosprawnością wzroku. W budynku A znajduje się makieta tyflograficzna przedstawiająca kampus Uniwersytetu. Osoby studiujące ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami mogą korzystać ze wsparcia Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, wsparcia psychologicznego w paradygmacie interwencji kryzysowej (uczelnia dysponuje w pełni wyposażoną salą terapeutyczną dla grup warsztatowych). Istnieje możliwość skorzystania z pomocy asystentów dydaktycznych oraz można ubiegać się o stypendium dla osób z niepełnosprawnością.

Centrum Symulacji Medycznej

W 2019 roku oddano do użytku nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej wyposażone w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta i sprzęt medyczny oraz system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych – projekt sfinansowany przez Unię Europejską. Centrum służy kształceniu przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy.

W ramach unijnego projektu „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych” powstało nowoczesne Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w którym metodami symulacji medycznej kształcą się także studenci kierunku lekarskiego. W 2020 roku został oddany do użytku nowy budynek (budynek D) kampusu z przeznaczeniem dla kierunków medycznych, w którym oprócz pomieszczeń dydaktycznych znajdują się specjalistyczne laboratoria do prowadzenia badań naukowych.

Przegląd systemów sygnalizacyjnych p/poż (wykonanie okresowego przeglądu klap p/poż.) w 2022 roku został sfinansowany ze środków Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w kwocie 3200,00 zł (słownie; trzy tysiące dwieście złotych 00/100) w ramach realizacji umowy prewencyjnej i wykorzystania środków z Funduszu Prewencyjnego PZU SA nr 3121/2021/PZU/12/Kraków z dnia 04.01.2022 r”.