WSPARCIE
WITAMy WE FRYCZU!
Co? Gdzie? Jak? Kiedy?
czyli najważniejsze pytania, na które warto znać odpowiedź
Czym zajmuje się Centrum Doskonałości Dydaktycznej?
Głównym zadaniem Centrum Doskonałości Dydaktycznej jest dbałość o jak najwyższy poziom nauczania, doskonalenie umiejętności dydaktycznych wykładowców, promowanie postaw życzliwości, równego traktowania, kultury przeciwdziałania dyskryminacji. Centrum organizuje warsztaty dla nauczycieli akademickich, dba o wymianę dobrych praktyk i nowej wiedzy dotyczącej nauczania i uczenia się. Buduje atmosferę poczucia bezpieczeństwa studentów oraz nauczycieli akademickich, wspomaga procesy adaptacyjne studentów rozpoczynających kształcenie w Uniwersytecie.
Gdzie znajdą wsparcie osoby z niepełnosprawnościami?
BON (Biuro Osób Niepełnosprawnych). Zajmuje się sprawami dostępności uczelni dla studentów (i pracowników) z niepełnosprawnościami oraz osobami w różnych formach kryzysów utrudniających studiowanie.
Czy można uzyskać jakieś wsparcie finansowe?
Jest kilka form takiego wsparcia: stypendium socjalne przyznawane studentom ze względu na ich trudną sytuację materialną, stypendium rektora za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe oraz wyróżniające wyniki w nauce. Inną formą wsparcia finansowego jest zapomoga, doraźna pomoc dla studenta, który znalazł się w przejściowo trudnej sytuacji życiowej. Studenci z orzeczoną niepełnosprawnością mogą otrzymywać stypendium, którego wysokość jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności.
Gdzie szukać pomocy psychologicznej?
W Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego zatrudniona jest psycholog – mgr Anita Całka acalka@afm.edu.pl, która co tydzień pełni dyżur na kampusie. Można zgłosić się do niej na wizytę lub serię kilku wizyt podczas których zostanie dokonana wstępna diagnoza trudności osoby studiującej i zostanie przedstawiona oferta skierowania się do dalszych form wsparcia psychologicznego poza strukturą uczelni
Poniżej odpowiedzi na pytania z innych kategorii:
Zobacz pytania i odpowiedzi, pogrupowane tematycznie